گوگل پس از مدتها انتظار بالاخره نسخه پیشنمایش توسعه دهنده سیستم عامل اندروید ۱۱ را برای تلفنهای همراه پیکسل عرضه کرد.
به گزارش ایتنا ، در حال حاضر اولین نسخه از پیش نمایش توسعه دهنده اندروید  ۱۱ برای تلفن های همراه اندروید ۱۱ در دسترس است و مشخص است که گوگل در آیندهای نهچندان دور، نسخه رسمی این سیستم عامل را عرضه خواهد مرد. تکیه اصلی این نسخه از سیستم عامل اندروید روی قابلیتهای تکنولوژیکی جدید از قبیل شبکه  5Gبوده است. فریم ورک های جدید اندروید ۱۱ به گونه ای طراحی شده اند که توسعه دهندگان با کمک آنها میتوانند بفهمند که آیا کاربر از بسته نامحدود اینترنت استفاده میکند یا به پهنای باند  5Gدسترسی دارد.
همین امر موجب میشود که بتوان تجربه تسک های نیازمند به اینترنت را برای کسانی که سرعت مناسبی ندارند بهینه سازی کرد. در کنار اینها پشتیبانی از حفره صفحه نمایش، صفحه نمایشهای آبشاری، شبکه های عصبی و ویدیوهای با تأخیر کم(نظیر پروژه استادیا) در اندروید  ۱۱مقدور شده است.
علاوه بر این، حریم خصوصی و امنیت نیز مانند اندروید ۱۰ در این نسخه از این سیستم عامل نقش مهمی ایفا میکند. کاربران هم اکنون می توانند اجازه دسترسی های نرم افزارها را به یکبار محدود کنند و از داده های حافظه خارجی بیش از پیش حفاظت کنند. به علاوه، اندروید  ۱۱همچنین از تشخیص هویت بیومتری بهتری برخوردار شده است.
البته این نسخه از اندروید ۱۱ هنوز راه زیادی در پیش دارد و به همین دلیل بهتر است برای نصب آن روی دستگاهتان عجله نکنید. این نسخه نیز مانند نسخه های توسعه دهنده قبلی برای توسعه دهندگانی طراحی شده است که میخواهند نرمافزارهایشان را قبل از تاریخ عرضه نسخه رسمی اندروید  ۱۱برای این سیستم عامل آماده کنند. شما برای استفاده از این سیستم عامل حداقل به یک دستگاه پیکسل ۲ نیازمند خواهید بود و پیشنهاد میکنیم که اگر یک توسعه دهنده نیستید و هنوز هم میخواهند از این نسخه استفاده کنید حتما آن را روی تلفن همراه دوم خود نصب کنید.


دوشنبه 12 اسفند 1398
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش