جستجو

آرشيو مطالب

اکثر ما زمانی که به دنبال مقاله ای در رشته خودمان به زبان فارسی یا انگلیسی هستیم، چاره کار را تنهاجستجو در گوگل می بینیم؛ حال آن که با جستجو در این موتور کاوش نمی توان به منابع بسیاری که در پایگاه های اطلاعاتی وجود دارند دسترسی پیدا کرد. به همین خاطر در نوشته حاضر قصد دارم تا چند پایگاه را جهت پیدا کردن مقالات خارجی معرفی کرده و همچنین نحوه دسترسی رایگان به آنها را به شما نشان بدهم.

Springer

https://link.springer.com/advanced-search

شما از طریق پایگاه اشپرینگر می توانید به صورت رایگان به  جستجوی مقالات به چند زبان مطرح دنیا در بسیاری از رشته ها و بر حسب موضوع، نوع منبع (مقاله، بخشی از کتاب و..) بپردازید. در  فهرست نتایج جستجو با کلیک بر روی هر عنوان به صفحه مربوط به اطلاعات مقاله مورد نظر هدایت می شوید که دانلود متن کامل آن از طریق خود سایت نیاز به پرداخت هزینه دارد. اما جای هیچ گونه نگرانی نیست. شما می توانید آدرس اینترنتی مربوط به صفحه  مقاله یا شماره doi مقاله را کپی کرده و سپس با مراجعه به سایت freepaper.me  آن را در باکس مربوطه وارد و متن کامل مقاله را به صورت رایگان دانلود کنید.

مراحل کار به صورت تصویری توضیح داده شده است:


Megapaper

https://megapaper.ir

پایگاه تامین منابع علمی که در داخل ایران طراحی شده ، یک ابزار بسیار مفید برای جستجو همزمان در تعداد زیادی از پایگاه های معتبر دنیا در زمینه مقالات و منابع معتبر علمی و در بسیاری از رشته ها است. کافی هست که موضوع مورد نظر را در کادر وارد کرده و سپس در لیست نتایج با کلیک بر روی هر عنوان به اطلاعات مربوط به مقاله دسترسی پیدا کنید. با کلیک بر روی .... Url:  http://dx.doi به صفحه مربوط به چکیده مقاله در پایگاه مرتبط هدایت می شوید. اگر امکان دانلود متن کامل در پایگاه مورد نظر موجود نبود مشابه آنچه که در مورد پایگاه قبلی گفته شد، شما می توانید با کپی کردن آدرس چکیده یا شماره doi  مقاله و وارد کردن آن در کادر مربوط در سایت freepaper.me به سادگی متن کامل مقاله را دانلود کنید.


Sciencedirect

https://www.sciencedirect.com/search/advanced

ساینس دایرکت یکی دیگر از پایگاه هایی هست که شما می توانید در آن به جستجوی طیف وسیعی از مقالات در رشته های مختلف بپردازید. در اینجا نیز مثل پایگاه های قبلی با کلیک بر روی هر عنوان چکیده مقاله مورد نظر را مشاهده می کنید. در صورت نیاز به متن کامل با کپی کردن آدرس چکیده یا شماره doi مقاله و وارد کردن آن در کادر مربوط در سایت freepaper.me  می توانید به صورت رایگان به متن کامل آن دسترسی پیدا کنید.

Googlescholar

https://scholar.google.com

و در نهایت گوگل اسکالر، پایگاه استنادی رایگان که قبلا به شکل کامل در این لینک معرفی شده است. با جستجوی عبارت مورد نظر در این پایگاه نیز می توان به طیف وسیعی از منابع دسترسی پیدا کرد که متن کامل برخی از آنها را می توانید مستقیما و برخی را نیز با استفاده از روش مطرح شده در پایگاه های قبلی دانلود کنید.یکشنبه 05 خرداد 1398
ادامه مطلب
این پایگاهها رو یاد بگیرین برا دانلود مقاله


ensani.ir

sid.ir

جمعه 27 ارديبهشت 1398
ادامه مطلب

در فایلسو می توانید:

- به بیش از 10 میلیون منبع لاتین رایگان دسترسی داشته باشید
- بیش از 100 میلیون منبع لاتین اختصاصی جستجو کنید و آنها را درخواست دهید.
- فروشگاه اختصاصی برای فایل های خود ایجاد کنید (رایگان)
- فایل های سایر کاربران را بفروشید (بازاریابی)

راهنمای جستجو داخل سایت

 شما می توانید با استفاده از جستجوگر قدرتمند سایت، به حدود 100 میلیون منبع الکترونیکی دسترسی داشته باشید که پس ثبت درخواست، فایلسو آنها را تهیه و برای شما ارسال می کنند.

راهنمای درخواست منابع الکترونیکی (جستجو توسط ما)
با استفاده از صفحه ثبت درخواست، می توانید جزئیات منبع درخواستی خود را ارسال کنید تا فایلسو آنها را جستجو و نتیجه را به شما اعلام کند. دقت کنید درخواست جستجو کاملا رایگان است.

راهنمای پیگیری درخواست
شما می توانید با داشتن کد پیگیری و ایمیل خود از طریق صفحه پیگیری درخواست وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید و با فایلسو ارتباط داشته باشید.
شما می توانید بدون نیاز به داشتن دامنه یا هاست، یک فروشگاه فایل رایگان بسازید. سپس با اضافه کردن فایل های قابل فروش خود (فایل های گرافیکی، پروژه های اختصاصی خودتان، منابع لاتین و هرنوع فایل قابل فروش ) به این فروشگاه، کسب درآمد کنید.
در حالتی که نوع بازاریابی را انتخاب نمایید، فروشگاه شما فایل هایی که دیگر کاربرها برای فروش قرار داده اند را نمایش می دهد و به ازای هر فروش از طریق فروشگاه شما، 15 الی 70 درصد از قیمت فایل به عنوان پورسانت فروش برای شما در نظر گرفته می شود.

کافی است خریداران را به سمت فروشگاه اختصاصی خودتان جذب کنید و به راحتی کسب درآمد نمایید.


دسترسی به فایلسو کلیک کنید


شنبه 31 فروردين 1398
ادامه مطلب
👈نویسنده : ملیحه باغبان


چهارشنبه 22 اسفند 1397
ادامه مطلب
👈نویسنده : ملیحه باغباندسترسی به میلیون ها مقاله علمی ISI
دسترسی به مقالات ISI و منابع معتبر علمی مانند ساینس دایرکت (Science Direct) برای پژوهشگران ایرانی همواره با محدودیت ها و مشکلات فراوانی همراه بوده است.از این رو پایگاه دانشیاری می کوشد با تأمین دسترسی به منابع علمی روزآمد جهان، دانش پژوهان ایرانی را یاری نموده و از این رهگذر گامی هر چند کوچک در راه پیشرفت و تعالی ایران اسلامی بردارد.

جامعیت و گستره وسیع موضوعی
هر حوزه مطالعاتی و دانش تخصصی، نقش و جایگاه ویژه خود را در پیشرفت همه جانبه جامعه ایفا می کند و ضعف و غفلت در هر یک می تواند مانعی بر سر راه پیشرفت جامعه باشد.لذا پایگاه دانشیاری کوشیده است اکثر قریب به اتفاق حوزه های موضوعی را پوشش داده  و میلیونها داکیومنت علمی را در صدها موضوع تخصصی دسته بندی و عرضه نماید.

ورود به پایگاه


جمعه 17 اسفند 1397
ادامه مطلب
👈نویسنده : مهرداد شبان

پایگاه گوگل اسکولار(اسکالر) یک نمایه استنادی رایگان است که از لحاظ کارکرد شبیه نمایه استنادی وب آو ساینس و اسکوپوس می باشد.. پایگاه های استنادی ابزارهایی هستند که اطلاعات کتابشناختی، چکیده و حتی متن کامل مقالات مجلات و سایر منابع اطلاعاتی را دسترس پذیر نموده و امکان جستجوی آنها را فراهم می آورند. همچنین تعداد استنادهای دریافتی هر مقاله و هر پژوهشگر  نیز در این نمایه نامه ها مشخص می شود. نمایه های  استنادی در تحلیل های علم سنجی کاربرد زیادی دارند. به عنوان نمونه نرم افزار "پابلیش اُر پریش" از داده های گوگل اسکولار برای انجام تحلیل های استنادی و تعیین عملکرد پژوهشگر (تعیین جمع تعداد مقالات، تعداد متوسط استناد به ازای هر نویسنده، تعیین شاخص اچ و ...) استفاده می کند.

پایگاه استنادی گوکل اسکولار از آدرس scholar.google.com  قابل دسترس است.

در تصویر زیر قسمت های مختلف گوگل اسکولار معرفی شده است:

                              

همان طور که در شکل زیر مشخص است با جستجوی یک کلید واژه دلخواه لیستی از مقالات و یا سایر منابع اطلاعاتی مربوط بازیابی می شود. در زیر عنوان مقاله تعداد استنادهای انجام شده به مقاله دیده می شود که با کلیک بر روی آن می توان لیست مقالاتی که به مقاله مذکور استناد کرده اند را مشاهده کرد. همچنین با کلیک بر روی نام نویسنده مقاله، می توان به مشخصات پژوهشگر و اطلاعاتی در مورد عملکرد علمی او مثل تعداد مقالات و مجموع استنادهای دریافتی و نمره اچ ایندکس پژوهشگر دسترسی پیدا کرد.( اگر 5 مقاله یک پژوهشگر هر کدام 5 استناد دریافت کرده باشند نمره اچ این پژوهشگر 5 است)

                                               

گوگل اسکولار چند مزیت عمده دارد:

الف) بر خلاف وب آو ساینس و اسکوپوس رایگان است.ب) منابع اطلاعاتی غیر انگلیسی را هم نمایه می کند. ج) تمام انواع منابع اطلاعاتی از جمله کتاب را پوشش میدهد.

در نتیجه گوگل اسکولار برای رشته های حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی که بیشتر آثارشان به صورت کتاب و به زبان های ملی غیر انگلیسی است مناسب تر است.با این وجود به دلیل برخی دلایل مثل نامشخص بودن دستور العمل انتخاب منابع زیر پوشش، نامشخص بودن دوره زمانی منابع زیر پوشش و غیره نتوانسته است مثل وب آو سایس و یا اسکوپوس در زمینه ارزیابی پژوهش مطرح شود.

منبع مورد استفاده:

کتاب آشنایی با علم سنجی (مبانی، مفاهیم، روابط و ریشه ها)/ دکتر عبدالرضا نوروزی چاکلی


شنبه 19 آبان 1397
ادامه مطلب