جستجو

آرشيو مطالب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، «لی جیاون» کتابفروش جوان چینی در عصر کتاب‌های دیجیتال کتاب فروشی تاسیس کرده است که تنها یک کتاب در هفته می‌فروشد. این کتابفروشی در شرق کشور چین دارای دکور عجیب و غریبی است. در قفسه‌های این کتاب فروشی علاوه بر کتاب میوه و سبزیجات نیز دیده می‌شود.
 
لی علاوه بر کتاب میوه و سبزیجات و مواد غذایی نیز می‌فروشد ولی اعتقاد دارد نباید کتاب از سبد غذایی مردم حذف شود.
 
دراین کتاب فروشی که «موریوکا» نامگذاری شده است بسیاری از مردم از قشرهای مختلف شهر گوینجزی در شرق چین به این مکان می‌آیند و با هم معاشرت می‌کنند. تجارت لی هرچند زیاد پررونق نیست ولی ظاهراً او با این کتابفروشی خواسته با حرکتی نمادین به کتاب‌های چاپی و صنعت چاپ کتاب احترام بگذارد.
 
اکثر کتاب‌هایی که در این کتابفروشی وجود دارند توسط خود لی به صورت آنلاین خریداری می شود. او می‌گوید هدفم فروش کتاب نیست بلکه می‌خواهم فرهنگ کتابخوانی را در بین مردم کشورم زنده نگه دارم.
 
وی به جمله ای از شاعر آمریکایی رالف والدو اشاره می‌کند که می‌نویسد: وقتی دو نفر یک کتاب را بخوانند حس مشترکی بین آنها ایجاد می‌شود. در مراسم و دورهمی‌های فرهنگی که در کتابفروشی لی برگزار می‌شود دعوت‌نامه‌ها با این جمله به افراد فرستاده می شود.
 
لی در دعوت‌نامه به نویسنده‌ها و روشنفکران چینی از آنها می‌خواهد که احساس خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.


سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
ادامه مطلب

مهر نوشت: هفته گذشته، نخستین گزارش مصوبات هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۹ منتشر و اعلام شد که در جلسه ۶۱۹ هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خرید ۶۳۵ عنوان کتاب در ۵۵ هزار و ۸۰۰ نسخه به مبلغ کل ۱۶ میلیارد و۷۵۶ میلیون و ۳۵۵ هزار ریال برای خرید مورد تصویب قرار گرفت.
با توجه به وضعیت متفاوت بودجه‌ای سال جاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتظارات برخی ناشران از این وزارتخانه برای خرید کتاب از مهرزاد دانش دبیر این هیأت و نیز مدیرکل دفتر چاپ درباره وضعیت خرید کتاب در سال جاری جویای اطلاعاتی شدیم.
دانش در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: مصوبات اعلام شده در هفته جاری مربوط به جلسه ۶۱۹ هیأت بود که در اوایل بهمن ماه سال گذشته برگزار شد. علت با تأخیر اعلام شدنش نیز به وضعیت جاری کشور و شیوع کرونا و نیمه‌تعطیل شدن بیشتر دستگاه‌های دولتی باز می‌گشت. در نهایت با پیشنهاد ما و تأیید معاون فرهنگی این صورت‌جلسه در سال جاری اعلام و مقرر شد، ناشران به صورت نوبت‌بندی و بر اساس جدول حروف الفبا برای تحویل کتاب‌های خریداری شده اقدام کنند.
وی در ادامه درباره وضعیت این هیأت در سال جاری گفت: هنوز از ابتدای سال جلسه تازه‌ای تشکیل نشده است و فکر می‌کنم نخستین جلسه هیأت در سال جاری در نیمه خرداد ماه برگزار شود.
دانش در ادامه تاکید کرد: ما ابلاغیه و مصوبه خرید کتاب در سال جدید را هنوز دریافت نکرده‌ایم و بدون این ابلاغیه درباره میزان خرید و حجم آن در جلسات کارشناسی نمی‌توانیم اعمال نظر کنیم.
دبیر هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: البته میزان کتاب‌های رسیده به دبیرخانه برای بررسی نیز به تناسب سال‌های قبل کمتر شده و جلسات آتی ما نیز به صورت محدود برگزار و آثار را بررسی می‌کند.
لازم به یادآوری است، هیأت خرید کتاب در حال حاضر آثار منتشر شده در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را برای خرید دریافت و بررسی می‌کند.


سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
ادامه مطلب
👈نویسنده : ملیحه باغبان

هرچند دریافت لینک برای وب سایت امری زمان بَر است و در کوتاه مدت نمی تواند پاسخگوی نیازهای تجاری شما باشد اما این کار مزایایی را برای تجارتتان به دنبال دارد.


برقراری روابط

گاهی اوقات لینک سازی سبب آشنایی با وب سایت ها و وبلاگ های مرتبط با تجارت شما می شود. این آشنایی معمولاً از طریق تبیلغ و معرفی چیزی که به تازگی خلق کرده اید بوجود می آید مانند یک مطلب یا یک اینفوگرافیک. هدف اول این آشنایی ایجاد لینک است، اما همین لینک بیلدینگ می تواند سبب آشنایی شما با یکی از موثرترین وب سایت های موجود در زمینه کاری تان شود. در نتیجۀ این آشنایی شما لینکی با کیفیت به دست می آورید که مهر تاییدی بر تجارت شماست. حتی اگر این لینک برای لحظه ای ایجاد شود، باز هم ارزشمند است چرا که شما توانسته اید برای تجارت خود یک مُبَلِغ معتبر پیدا کنید.


ارسال ترافیک

ما دربارۀ تاثیر لینک بیلدینگ بر روی رتبۀ وب سایت صحبت کردیم، اما دربارۀ تاثیر لینک بیلدینگ بر روی ترافیک وب سایت چطور؟ یک لینک با کیفیت در یک وب سایت معتبر می تواند آمار بازدیدکنندگانتان را نیز افزایش دهد. اگر وب سایتی که لینک شما را در صفحه خود قرار می دهد در تجارت شما فعالیت داشته باشد، شانس اینکه مشتریان بیشتری نیز به دست آورید افزایش می یابد. در این موقعیت، ارزش یک لینک وابسته به سئوی آن نیست، بلکه به مشتریان آن بستگی دارد. یکی از مثال های بارز در این زمینه، مطلبی از یک کاربر مهمان به اسم "مایکل السبرگ" در وبلاگ Tim Ferriss است. تیم فریس بعدها مطلبی را دربارۀ همین پُست در مجلۀ فوربس منتشر کرد که در آن از اهمیت این پُست می گفت. وی در مطلب خود نوشت:


بینِ داشتنِ مخاطبان بسیار و داشتن مخاطبان کمتری که علاقۀ بسیاری به تجارت شما دارند، تفاوتی وجود دارد. به عبارت دیگر، کاربران یک وبلاگ همانقدر به مطالب شما توجه نشان می دهند که مخاطبان شبکه CNN آن شبکه را دنبال می کنند، حتی اگر تعداد مخاطبان گروه دوم بیشتر باشد.


برند سازی

لینک بیلدینگ خوب به شما کمک می کند تا برند تجاری خود را بسازید و آن را به عنوان یک نام معتبر در زمینه فعالیت خود معرفی نمایید. تکنیک های لینک بیلدینگ بسیاری مانند تولید محتوا وجود دارد که می تواند فعالیت تجاری شما را برای مخاطبانتان تشریح کند و این راه می تواند نشان تجاری شما را معتبر سازد. برای نمونه، اگر شما مطلبی را با استفاده از آمار حقیقی منتشر کنید، شانس معروف شدن در زمینه تجاری خود را خواهید داشت. هنگامی که تلاش می کنید تا برای محتوای خود لینک ایجاد نمایید، در واقع دارید مهارت خود را به نمایش می گذارید و از همکاران و فعالان زمینه تجاری خود می خواهید که مطلب موثق شما را در اینترنت به اشتراک بگذارند.


پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
ادامه مطلب

در لینک بیلدینگ ویژگی هایی وجود دارد که می توان گاهی آن ها را برای لینک ها اعمال نمود. یکی از این ویژگی ها، ویژگی nofollow نام دارد. هنگامی که شما لینک nofollow دریافت می کنید، به عنوان یک کاربر متوجه تغییر خاصی نخواهید شد، اما اگر به کد لینک دقت کنید، تغییر کوچکی در آن می بینید.


به کد rel="nofollow" در زیر دقت کنید. این کد به گوگل می فهماند که این لینک را نباید در PageRank استفاده کند. در واقع، این کد به گوگل اطلاع می دهد که نباید به این لینک اعتماد کند و آن را برای رتبه بندی به حساب بیاورد. در نتیجه، لینک های nofollow تاثیری در رنکینگ گوگل ندارند.


<a href="http://www.example.com" rel="nofollow">Example</a>

دلیل استفاده یک سایت از کد nofollow مربوط به موقعیتی می شود که در آن، مدیر وب سایت به علت تعدد لینک ها در صفحه، کنترل و مدیریت آنها را از دست می دهد. به عبارت دیگر، آنها نمی خواهند مهر تایید خود را بر روی وب سایتی بزنند که هیچ اطلاعی از اعتبار آن ندارند. استفاده از لینک nofollow مرسوم تر از آنچیزی است که شما تصور می کنید. در زیر میتوانید مکان های مرسوم استفاده از کد nofollow را مشاهده کنید:

قسمت دیدگاه های وبلاگ

مطالب و پُست های فروم ها

قسمت نظرات کاربرانِ مهمان

صفحات قابل ویرایش ویکیپدیا

صفحۀ Yahoo! Answers

امضا موجود در مطالب کاربران مهمان

کاربران می توانند به راحتی لینک های خود را در هر کدام از این مکان ها استفاده کنند و به علت حجم زیاد لینک های ثبتی، بررسی تک تک لینک ها عاقلانه به نظر نمی رسد. بنابراین برای اینکه اسپمر ها نتوانند از این موقعیت سوء استفاده کنند، مدیران وب سایت ها ترجیح می دهند ویژگی nofollow را به لینک های ارسالی کاربران اعمال کنند.

یکی دیگر از کاربرد های لینک های nofollow برای اهداف تبلیغاتی (لینک هایی که بایت قرارگیری شان در یک وب سایت، پول دریافت شده است) می باشد. بنابراین، اگر شما یک بنر تبلیغاتی در یک وب سایت اجاره کرده اید که به وب سایت شما لینک شده است، گوگل می گوید که باید لینک آن بنر، nofollow باشد تا این لینک تبلیغاتی تاثیری در PageRank سایت تبلیغ شده، نداشته باشد. دلیل این کار این است که گوگل می گوید لینک های تبلیغاتیِ خریداری شده نباید تاثیری بر نتایج اُرگانیک یک وب سایت داشته باشند.

اخیراً گوگل این قانون خود را برای لینک های موجود در پُست های اخبار، مقالات، فهرست های راهنما و پُست های ریپرتاژ گسترش داده است. موارد ذکر شده، مکان هایی هستند که استفاده از لینک nofollow در آنها توصیه می شود.

شما باید بدانید لینک هایی که به صورت nofollow به اشتراک گذاشته می شوند مانند لینک های مستقیم در رتبه بندی و نتایج اُرگانیک وب سایتتان موثر نیستند. گفته های بالا به این معنی نیست که لینک های nofollow بی ارزش اند. به هر حال، کابران معمولی هیچ گاه متوجه nofollow بودن لینک های نمی شوند و ممکن است واقعاً بر روی لینکتان کلیک کنند و به وب سایت شما مراجعه نمایند. می توان گفت این ویژگی، نکتۀ مثبت تبلیغات اینترنتی است. با این وجود شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا بیشتر لینک های وب سایتتان nofollow نباشد تا توسط کاربران و گوگل دنبال شود.


پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
ادامه مطلب

لینک ها برای موتورهای جستجوگر چه معنایی دارند؟

می توان گفت، موتورهای جستجوگر به دو روش از لینک ها استفاده می کنند:

برای یافتن وب سایت ها و صفحات جدید

برای تصمیم گیری دربارۀ رتبه بندی یک سایت

زمانی که موتورهای جستجوگر وب سایت ها را شناسایی می کنند، می توانند محتوای آن صفحات را استخراج و به ایندکس خود اضافه کنند. به این ترتیب، آنها می توانند تصمیم بگیرند آیا یک صفحه کیفیت لازم برای رتبه بندی در کلمات کلیدی مرتبط را دارد یا خیر؟ (گوگل یک ویدئوی کوتاه در مورد این موضوع تهیه کرده که روند کار را در آن به طور کامل توضیح داده است). هنگامی که موتورهای جستجوگر در این باره تصمیم می گیرند، تنها به محتوای صفحه دقت نمی کنند، بلکه تعداد لینک هایی که به سایت اشاره دارند و کیفیت آن لینک ها برایشان اهمیت دارد. در کل می توان گفت، هرچه تعداد لینک های شما در وب سایت های معتبر بیشتر باشد، رتبۀ وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود.

لینک ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سئو و رتبه بندی سایت، همان عواملی هستند که به گوگل اجازه دادند بازار موتورهای جستجوگر را در دهۀ 90 احاطه کند.

اندازه گیری خوشه ای عوامل موثر در رتبه بندی سایت

معمولاً اگر همۀ عوامل رتبه بندی وب سایت به شکل برابر موثر باشند، اعتبار و کیفیت لینک های دریافتی صفحات، رتبه بندی وب سایت را تعیین می کنند. به این ترتیب، با تغییرات اخیر گوگل به خصوص آپدیت های پنگوئن و ظهور Google+، به نظر می رسد تاثیر بک لینک ها تا حدی کم شده و تاثیرات شبکه های اجتماعی جایگزین آن شده است.

پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
ادامه مطلب
صفحات سایت
تعداد صفحات : 55